InfoZone
Bun venit pe InfoZone!Aici ve-ti gasi o sumedenie de infomatii foarte folositoare!Va rugam frumos pentru a avea acces la acestea creativa un simplu cont si ve-ti dispune de toate satisfactiile forumului!Multumesc si o zi buna!
InfoZone
Bun venit pe InfoZone!Aici ve-ti gasi o sumedenie de infomatii foarte folositoare!Va rugam frumos pentru a avea acces la acestea creativa un simplu cont si ve-ti dispune de toate satisfactiile forumului!Multumesc si o zi buna!
InfoZone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

InfoZone

InfoZone este special creat pentru a afla tot ce vrei!
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareRegulament
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» COMUNITATEA INFZONE
Viitorul Terrei EmptySam Apr 03, 2010 2:34 am Scris de GangBang

» Ideile vizitatorilor!
Viitorul Terrei EmptyDum Sept 06, 2009 8:55 pm Scris de Vizitator

» Fazan fara inchidere
Viitorul Terrei EmptyMar Sept 01, 2009 1:53 am Scris de Sayuki

» Sport:Baschet
Viitorul Terrei EmptyMar Aug 18, 2009 7:49 pm Scris de Valgaav

» Propuneri Filme
Viitorul Terrei EmptyLun Aug 17, 2009 1:54 pm Scris de kakashi07

» Poll jocuri
Viitorul Terrei EmptySam Aug 15, 2009 3:52 pm Scris de kakashi07

» Glume,bancuri etc
Viitorul Terrei EmptyMier Aug 12, 2009 7:01 pm Scris de kakashi07

» Jocul Metin2
Viitorul Terrei EmptyMier Aug 12, 2009 2:11 pm Scris de kakashi07

» Un noua asteroid ameninta Pamantul
Viitorul Terrei EmptyMier Aug 12, 2009 2:09 pm Scris de kakashi07

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Crazymania
Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us
Sondaj
Ce faceti vara?
1.Stau la calculator pana mor.
Viitorul Terrei I_vote_lcap13%Viitorul Terrei I_vote_rcap
 13% [ 1 ]
2.Merg prin oras la un suc/(orice alt ceva)
Viitorul Terrei I_vote_lcap25%Viitorul Terrei I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
3.Fac sport toata ziua!
Viitorul Terrei I_vote_lcap25%Viitorul Terrei I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
4.Ma urc la etajul 10 si ma arunc pana la 9.
Viitorul Terrei I_vote_lcap13%Viitorul Terrei I_vote_rcap
 13% [ 1 ]
5.Ascult muzika
Viitorul Terrei I_vote_lcap0%Viitorul Terrei I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
6.Lasatima!Sunt obosit!
Viitorul Terrei I_vote_lcap25%Viitorul Terrei I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
Total voturi : 8
Top postatori
Valgaav
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
ZoneR
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
Sayuki
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
kakashi07
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
sightless
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
voicheci07
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
Eragonionut
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
kronyc
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
GangBang
Viitorul Terrei I_vote_lcapViitorul Terrei I_voting_barViitorul Terrei I_vote_rcap 
Statistici
Avem 29 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: palade petronela

Membrii nostri au postat un numar de 289 mesaje în 144 subiecte
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 12, Lun Iun 04, 2018 8:36 pm
free counters

 

 Viitorul Terrei

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
ZoneR
Administrator
Administrator
ZoneR


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 29/07/2009
Localizare : ---

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptyJoi Iul 30, 2009 12:40 am

Cum ar arăta Pământul peste o sută de milioane de ani? Te-ai întrebat vreodată? Ei bine, Pământul va suferi modificări majore ce vor consta în modificarea climei, apariţia unor noi specii şi reapariţia dinozaurilor. Oamenii vor dispărea cu desăvârşire, iar oraşe precum Paris sau Benos Aires vor fi acoperite de gheaţă. Animalele se vor adapta la clima rece. Se preconizează că, după o perioadă în care Pământul va îngheţa în cea mai mare parte, vor avea loc sute de erupţii vulcanice ce vor duce la încălzirea rapidă a climei şi vor aduce inundaţii devastatoare datorită depunerii lavei.

Ce fel de animale ar mişuna pe Pământ sau ar înota prin apă? Am îngheţa sau am fi topiţi de căldură? Am admira aceeaşi floră şi faună că şi astăzi? Maratonul “Viitorul e sălbatic” va încerca să clădească o altfel de viziune foarte îndepărtată, unde omul va fi o specie mai mult uitată, iar natura rămâne victorioasă.
NE ASTEAPTA O ERA GLACIARA

Pentru a ne putea da seama exact de acest lucru, vom pleca de la analiza mişcării Pământului, a formării şi dispariţiei întinderilor de apă, a deplasării plăcilor tectonice sau a migrării continentelor. Apariţia unor noi bazine hidrografice, poziţia maselor continentale sau erodarea / înălţarea şirurilor muntoase vor influenţa fără îndoială clima terestră.

Pentru următoarele 5 milioane de ani sunt prevăzute desprinderea regiunii Est-Africane de continentul mamă, îndepărtarea Americilor de Europa şi apoi apropierea Africii de Europa, cu dispariţia Mării Mediterane. Surprinzător sau nu, într-un viitor relativ apropiat (aproximativ cinci milioane de ani), este prevăzută o nouă era glaciară care va determina acoperirea nordului Europei şi al Americii de calote glaciare, urmată de scăderea drastică a nivelului mării şi uscarea completă a ceea ce a fost cândva Marea Mediterană. Mamiferele vor exploata o astfel de conjunctură, alături de rozătoare şi mustelide, care vor apela din nou la mijloacele de adaptare la clima rece, care au fost deja testate de câteva ori în natură.

Viitorul e salbatic (I): Evolutia continua!
PESTE O SUTA DE MILIOANE DE ANI PAMANTUL VA FI UN CUPTOR!

Pentru că este foarte greu de prezis ce se va întâmpla peste o sută de milioane de ani, intervine în acest caz geologul care va începe “povestea”. Activitatea scoarţei terestre se va concretiza în coliziunea continentului australian cu cel africano-euro-asiatic, rezultând un supercontinent. Mai mult, masa antarctică se va deplasa spre nord, atingând latitudini tropicale. Sfârşitul erei glaciare este marcat de topirea masivă a gheţii şi ridicarea nivelului mărilor la cote nemaiîntâlnite, o mare parte din continentele deja unite fiind acoperite de apă. Cercetătorii prezic extincţia speciei umane la sfârşitul erei glaciare, împreună cu a majorităţii mamiferelor. Viitorul biologic, peste o sută de milioane de ani, va aparţine speciilor care se vor putea adapta unui climat foarte fierbinte şi umed: insecte, plante, peşti şi moluşte.

Convinşi fiind că v-am captat interesul, vă invităm să urmăriţi şi articolele viitoare, în care vom descrie câteva dintre aceste creaturi fantastice.
Sus In jos
http://infozonee.tk
kakashi07
Incepator
Incepator
kakashi07


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 02/08/2009

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptyMier Aug 05, 2009 3:29 am

Nu avem de unde stii ce va fi peste 100 .Pur si simplu
Sus In jos
Sayuki
Post-Hunter
Post-Hunter
Sayuki


Numarul mesajelor : 45
Data de inscriere : 06/08/2009
Localizare : Tot in fata ...si prima la dreapta :)

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptyJoi Aug 06, 2009 1:54 am

Peste 100 de ani... sau poate chiar peste 10 s'ar putea sa arate mai rau ca desertul Sahara. Totusi s'ar putea sa fie si mai multya tehnologie in viito... poate chiar ea ne va distruge Shocked
Sus In jos
Valgaav
Moderator
Moderator
Valgaav


Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 31/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Bacau

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptyVin Aug 07, 2009 4:34 pm

Fiinta numita om a ajuns sa aiba rolul de distrugator.Nimeni nu poate opri omul in aceasta privinta!!Omul va fi oprit doar atunci cand se va auto-distruge!!Nu avem ce face!Asta este viitorul umanitatii din pacate!
Sus In jos
http://www.monstersgame.ro/?ac=vid&vid=109048063
kakashi07
Incepator
Incepator
kakashi07


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 02/08/2009

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptyVin Aug 07, 2009 7:33 pm

Se speculeaza ca in vreo 20 ani o sa ramanem fara apa,peste tot in lume,iar apa va ajunge la fel ca petrolul de cautata.
Sus In jos
Valgaav
Moderator
Moderator
Valgaav


Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 31/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Bacau

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptySam Aug 08, 2009 6:06 am

Am mai spus-o oamenii sunt meniti sa distruga.PACAT ca menirea aceasta ii vor conduce la auto-distrugere.Si a lor,si a animalelor si a plantelor si a pamantului insusi!
Sus In jos
http://www.monstersgame.ro/?ac=vid&vid=109048063
kakashi07
Incepator
Incepator
kakashi07


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 02/08/2009

Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei EmptySam Aug 08, 2009 2:03 pm

Oricum,nu o sa fie prea curand
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viitorul Terrei Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul Terrei   Viitorul Terrei Empty

Sus In jos
 
Viitorul Terrei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
InfoZone :: Cultura,Mistere si Antichitate :: Mistere-
Mergi direct la: